GALERIE

Ayutthaya

AYUTTHAYA

Ayutthaya, dnes moderní město, asi 80 km severně od Bangkoku, bylo v letech 1350 - 1767 centrem siamského království. Je proto plné památek a starobylých rozvalin, které láká každý rok miliony turistů k návštěvě.

 
Bangkok

BANGKOK

Bangkok, neboli město andělů nebo také Benátky východu s nekonečným thajským názvem Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit a nebo zkráceným jménem Krung Thep. Já to město miluju i nesnáším.

 
Chiang Mai

CHIANG MAI

Chiang Mai je nejdůležitějším městem severu a stejnojmenné rozlehlé hornaté provincie. Nové moderní město plné historie je ideálním místem pro trávení dovolené mimo přímořská letoviska.

 
Chiang Rai

CHIANG RAI

Do Chiang Rai láká turisty jeho poloha v horách, blízkost Zlatého trojúhelníku a Bílý chrám Wat Rong Khun.

 
Doi Inthanon

DOI INTHANON

Nejvyšší hora Thajska Doi Inthanon a stejnojmenný národní park zahrnuje jak stavební památky a posvátná místa budhismu a královské monarchie, tak i nejvyšší vodopád v Thajsku nebo vodopád pojmenovaný po královně Sirikit, ale především krásné scenérie hor severního Thajska.

 
Hat Yai

HAT YAI

Hat Yai je město v jižním Thajsku poblíž malajské hranice. Město je největší metropolitní oblast na jihu, a třetí největší metropolitní oblast země.

 
Hua Hin

HUA HIN

Malé přímořské městečko, asi 200 km jižně od Bangkoku. Hua Hin je letním sídlem Thajského krále a místní železniční stanice patří k nejkrásnějším v Thajsku. Blízkost hor na Thajsko - Barmské hranici umožňuje výlety k vodopádům a jiným přírodním zajímavostem.

 
Pattaya

PATTAYA

Jméno města Pattaya v Thajsku slyšel snad už každý. Není to sice místo pro trávení klidné rodinné dovolené s dětmi, ale přesto má co nabídnout i lidem nedychtícím pouze po zábavě a návštěvě nočních podniků s prostitutkami.

 
Phi Phi

PHI PHI

Legendární ostrov těží nejen z toho, že zde bylo natáčeno mnoho filmů, ale i ze své polohy a krásné přírody. Pokud si odmyslíme davy turistů a ostatní problémy spojené s masovou turistikou, je to opravdu ráj na zemi.

 
Phitsanulok

PHITSANULOK

Phitsanulok, historické město v centrálním Thajsku. Phitsanulok je jedno z nejstarších měst v Thajsku, založené před více než 600 lety. Město je pravděpodobně nejlépe známé jako místo narození krále Naresuana, který osvobodil zemi od barmské nadvlády koncem 16. století. Phitsanulok byl hlavním městem Thajska po dobu 25 let za vlády krále Borommy Trailokanatu z Ayutthaya.

 
Phuket

PHUKET

Phuket je největší thajský ostrov a zároveň jediný ostrov, který je také provincií. S pevninou je spojen slavným mostem milenců jménem "saphán Sarasim". Býval regionální centrálou s bohatou a barvitou historií - v minulých stoletích se tu těžil ve velkém cín. Phuket je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v jihovýchodní Asii. Ostrov trochu trpící náporem turistů si však nadále zachovává azurové moře a bělostný písek nesčetných pláží.

 
Sukhotai

SUKHOTAI

Sukhothai, což v překladu znamená "Úsvit štěstí" byla založena r. 1238. Sukhothai byla hlavním městem Thajska 120 let. Byla prvním thajským královstvím na tomto území. Stará Sukhothai je klidné město, kde nejsou téměř žádné hotely.

 
Surat Thani

SURAT THANI

Surat Thani je město ležící v jižním Thajsku. Od Bangkoku je vzdáleno 651 km. Surat Thani je umístěno v blízkosti ústí řeky Tapi. Ve městě není mnoho turistických atrakcí, ale lze odtud pořádat výlety či přesuny do oblíbenějších destinací, jako je Krabi, Koh Samui nebo ostrovy Ko Pha Ngan.

 
ZLATÝ TROJÚHELNÍK

ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Zlatý trojúhelník je označení používané pro příhraniční oblast Barmy, Thajska a Laosu. Tato oblast byla v minulosti významným producentem máku setého, který se později zpracovával na výrobu opia exportovaného do celého světa. Především zásluhou Thajského krále Ramy IX se tato oblast změnila v turisticky navštěvované místo a výroba opia téměř zcela zmizela.